فتوچینی همراه با مارچوبه و سبزیجات

فتوچینی همراه با سبزیجات و مارچوبه های رنده شده در ابعاد کوچک که خیلی سریع و آسان می توان برای روزهای هفته آن را تهیه کرد. این نوارهای باریک سبز، بی زحمت و دردسر همراه با ماکارونی فتوچینی و رنگهای زنده آماده می‌شود.

فتوچینی با مارچوبه

فتوچینی با مارچوبه

مواد لازم برای فتوچینی همراه با مارچوبه و سبزیجات

نمک دریا و فلفل سیاه تازه و خرد شده

یک پیمانه پنیر پارمسان به اضافه مقداری اضافه جهت سرو روی غذا

۳ زرده تخم مرغ بزرگ

۴۵۰ گرم مارچوبه درشت

۲۳۰ گرم فتوچینی

شش تکه بیکن ضخیم که به اندازه ی نیم اینچ برش داده شده

یک چهارم قاشق چایخوری فلفل قرمز دانه درشت

یک حبه سیر خرد شده

یک چهارم پیمانه جعفری تازه که برگهایش خردشده

طرز تهیه فتوچینی همراه با مارچوبه و سبزیجات

یک قابلمه بزرگ آب و نمک را به جوش بیاورید. پنیر پارمسان، زرده های تخم مرغ، یک دوم قاشق چای خوری نمک و فلفل را در یک کاسه متوسط مخلوط کرده و کنار بگذارید.

قسمت های چوبی انتهای ساقه های مارچوبه را قطع کنید. از یک پوست کن سبزیجات استفاده کنید و مارچوبه ها را به صورت نوارهای باریک برش دهید. آخرین نوارهای مارچوبه کمی ضخیم تر از بقیه خواهد بود اما آنها برای استفاده مناسب هستند. آنها را کنار بگذارید.

بیشتر بخوانید : گل کلم پخته همراه با ماکارونی و پنیر

فتوچینی ها را مطابق دستور پخت در آب جوش بپزید تا نرم شود. یک دوم پیمانه از آب ماکارونی را کنار بگذارید و سپس آن را آبکش کنید.

در این زمان بیکن ها را در یک ظرف بزرگ با حرارت متوسط رو به بالا بپزید. گه گاهی آن را هم بزنید تا اینکه برشته شوند. حدود ۷ تا ۸ دقیقه کافیست. بیکن ها را از ظرف خارج کنید؛ به آنها فلفل قرمز و سیر بزنید و حدود یک دقیقه با هم تفت دهید. حرارت را کم کنید آب ماکارونی را که کنار گذاشته بودید همراه با مارچوبه ها به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید و با بیکن ها باهم مخلوط کنید.

یک چهارم از آب ماکارونی را به ظرف زرده های تخم مرغ اضافه کرده به سرعت هم بزنید و به آرامی آن را بپزید تا به صورت یک سس کرم مانند درآید. در صورت نیاز با آب ماکارونی آن را رقیق تر کنید. بعد از مخلوط کردن تمام مواد با هم آن را در ظرف ریخته و در صورت تمایل روی آن جعفری و پنیر پارمسان بریزید و سرو کنید.

منبع : https://www.foodnetwork.com/recipes/food-network-kitchen/asparagus-fettuccine-carbonara-3886424

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *