کالری مصرفی روزانه من چقدر باید باشد؟

وقتی که اکثر ما به کالری می اندیشیم در این فکریم که هر غذایی چگونه ما را چاق میکند. در یک رژیم غذایی دوره ای، کالری مقدار انرژی است که یک غذا در بدن تولید می کند.

اگر ما به طور پیوسته انرژی بیشتر از آنچه نیاز داریم مصرف کنیم وزن ما بالا می‌رود. اگر ما انرژی کمتری مصرف کنیم، بدن ما وزن، چربی و در نهایت توده ماهیچه ای از دست میدهد. تعریف یک کالری مقدار انرژی مورد نیاز است که حرارت ۱ گرم آب را یک درجه سلسیوس بالا ببرد.

کالری

کالری

نوع و مقدار غذایی که ما میخوریم تعیین‌کننده مقدار انرژی است که مصرف میکنیم. برای بسیاری از افراد با یک رژیم لاغری، تعداد کالری موجود در یک غذا عامل تعیین کننده انتخاب اینکه غذایی را بخورند یا نه می باشد. هنگامی که بدن در طول روز از انرژی استفاده می کند، چه وقت و چگونه ما میتوانیم یک تغییر ایجاد کنیم؟ انرژی مورد استفاده بدن ما بسته به سن، فعالیت و اینکه بدن ما در استفاده از آن انرژی چگونه کارایی دارد است. مطابق راهنمایی رژیم غذایی آمریکا در سال ۲۰۱۵ تا تا ۲۰۲۰ زنان روزانه بین ۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ و مردان بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری نیاز دارند. اگرچه که این موضوع بستگی به سن، سایز، قد، نوع زندگی، سلامتی عمومی بدن و میزان فعالیت دارد.

بیشتر بخوانید : رژیم و تغذیه: نکاتی برای خانمها

عوامل تاثیرگذار در مقدار کالری مصرفی

  • انرژی مصرفی توصیه شده بستگی به عواملی از قبیل سن، سایز، قد، جنس، نوع زندگی و سلامتی عمومی بدن دارد.
  • کالری مصرفی روزانه توصیه شده در آمریکا حدود ۲۵۰۰ برای مردان و ۲۰۰۰ برای زنان است (این مقدار قطعا برای ایرانیان کمتر است چون قد کوتاهتر و اندام کوچکتری دارند).
  • خوردن یک صبحانه کامل می تواند به ما کمک کند علاوه بر داشتن توان و نیرو در طول روز کاهش وزن هم داشته باشیم.
  • مغز حدود ۲۰ درصد از انرژی ورودی بدن را صرف می‌کند.
  • عوامل تاثیر گذار در انرژی مصرفی ایده آل شامل سن، تراکم استخوانی و نسبت چربی به ماهیچه ها می باشد.
  • ۵۰۰ کالری از یک وعده غذایی که شامل میوه و سبزیجات باشد برای سلامتی شما مفیدتر است و شما را مدت زمان بیشتری سیر نگه می دارد تا ۵۰۰ کالری شرینی و چیپس و ….

منبع : https://www.medicalnewstoday.com/articles/245588.php

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *