چیزبرگر کباب شده آبدار

این همبرگر کباب شده که خصوصیات همبرگرهای مک دونالد را دارد، با استفاده از ۹۰ درصد گوشت گاو و فقط ۱۵ گرم پنیر چدار تهیه می‌شود و با یک نوع مافین انگلیسی که با آرد گندم کامل پخته شده سرو می گردد.

چیزبرگر کباب شده آبدار

چیزبرگر کباب شده آبدار

مواد لازم چیزبرگر کباب شده آبدار

روغن کانولا یا اسپری روغن مخصوص گریل کردن

یک عدد پیاز قرمز که به قطعات نازک برش خورده

نمک دریا و فلفل سیاه

۲ قاشق غذاخوری کچاپ

چهار عدد مافین انگلیسی گندم کامل (یک نوع نان همبرگر گندم کامل)

دو قاشق غذاخوری خردل زرد

یک عدد گوجه فرنگی که از وسط نصف شده و به چهار قسمت تقسیم شده باشد

۴۵۰ گرم گوشت گاو چرخ کرده

۵۷ گرم پنیر چدار کم چرب رنده شده (حدود نصف پیمانه)

خیارشور جهت سرو غذا به دلخواه شما

طرز تهیه چیزبرگر کباب شده آبدار

کباب پز را روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید و به آرامی و با استفاده از حوله های کاغذی کباب‌پز را با روغن کانولا چرب کنید یا اینکه از اسپری روغن مخصوص گریل کردن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : برگر صبحانه

تهیه پیازها

یک تکه آلومینیوم فویل نچسب به اندازه ۴۰ سانتی متر را روی تخته چوبی آشپزخانه برش داده و پهن کنید و روی آن روغن اسپری کنید. پیاز خرد شده را رویش قرار داده، یک چهارم قاشق غذاخوری نمک و فلفل را رویش بپاشید و یک قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کنید. دو طرف لبه فویل را بالا آورده و با هم تا می کنیم و محکم می‌بندیم. آن روی کباب پز قرار داد و به مدت ۱۲ دقیقه می پزیم. پیازها باید ترد شود. با دقت لبه‌های فویل را از هم باز کنید و بگذارید بخار آن خارج شود و سپس دوباره به پختن پیاز ها ادامه دهید. تا اینکه کمی رنگش قهوه ای شود بعد از ۳ دقیقه دیگر، پیاز را از روی حرارت بردارید.

هنگامی که پیاز ها در حال پختن است کچاپ و خردل را در یک کاسه کوچک با هم مخلوط کنید ادویه زده و کنار بگذارید.

نان همبرگر را به آرامی روی کباب پز تُست کنید و هر کدام از ۴ نان را در ظرف های جداگانه قرار دهید و مقداری سس کچاپ را ته نان ها پخش کنید و گوجه فرنگی را رویش قرار دهید.

تهیه گوشت

گوشت‌ها را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید و هر یک را به صورت دایره های به قطر ۱۰ سانتی متر و ضخامت یک و نیم سانتیمتر در آورید. روی آنها را نمک و فلفل بپاشید و آنها را روی کباب پز قرار دهید و حدود ۳ تا ۵ دقیقه به خوبی بپزید تا لبه های آن کمی قهوه ای رنگ شود. روی همبرگر ها را سس کچاپ بمالید و روی آن را پنیر را رنده شده بریزید. روی همبرگر ها را با یک درپوش کباب پز و یا یک کاسه که در مقابل حرارت مقاوم است بپوشانید و به پختن ادامه دهید تا پنیر ذوب شود و داخل همبرگرها کمی صورتی رنگ باشد. این کار حدود ۳ دقیقه و یا بیشتر زمان می‌برد.

همبرگر ها را داخل نان مخصوص قرار دهید و رویش را با پیاز هایی که کباب کرده بودید بپوشانید و چنانچه علاقه مند به خیارشور هستید آنها را با خیارشور سرو کنید.

منبع : https://www.foodnetwork.com/recipes/food-network-kitchen/juicy-grilled-cheeseburgers-recipe-2120370

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *