اگر بخواهم در مورد سایت خورده بازار صحبت کنم، باید در مورد خودم حرف بزنم. شبیر سلوکی: سازنده و مدیر وبسایت خورده بازار.

دوست قدیمی من

     من از سال ۷۹ ام اس دارم و تسلیم نشدم و ادامه دادم. سال ۸۶ لیسانس مهندسی برق گرفتم و سال ۹۷ فوق لیسانس مدیریت بازرگانی با گرایش بیمه. سال ۹۵ دچار معلولیت شدید شدم و کارم رو که مدیرعامل یک هلدینگ ارائه خدمات بیمه‌ای بود با چهار کارمند و درآمد خوب از دست دادم و به علت شرایط جسمی مجبور شدم که در خانه بمانم.

سایت سازی

     فروردین سال ۹۶ به علت اینکه نمیتوانستم بیکار بمانم شروع کردم به یاد گرفتن وردپرس که یک ابزار ساخت و مدیریت وبسایت هست. چون اون موقع پول نداشتم، وبسایت های ایرانی که وردپرس رو یاد می‌دادند مثل میهن وردپرس یا همیار وردپرس خیلی به من کمک کردند و از مطالب مجانی این سایتها خیلی چیزها یاد گرفتم. در آن زمان به سایتی احتیاج داشتم که چیزهایی رو که یاد می گرفتم روش پیاده کنم. سایتی که شروع به راه اندازی کردم سایت خرده بازار بود و عنوانش بازار خرده فروشی بود و می‌خواستم محصولاتی رو در این سایت عرضه کنم. ولی بعد از مدتی دیدم که محصولات زیادی برای ارائه ندارم. به راهنمایی برادرم، چون خودم رژیم غذاییم رو خیلی رعایت می‌کردم این سایت رو به سایتی در مورد خوراکی ها تغییر دادم (نمیدونم چرا سایتی در مورد تخصصم که بیمه بود راه ننداختم!). پس خرده بازار شد خورده بازار و اول مطالبی در مورد غذاهای سالم داخل این وب سایت می گذاشتم. به این صورت که مطالب رو از سایتهای خارجی می‌گرفتم و مادرم ترجمه می کرد و چون دست هایم مشکل داشتند و نمی توانستم تایپ کنم، از ابزارهای فناوری استفاده میکردم و می‌گفتم و آنها برام تایپ می‌کردند و میگذاشتم داخل سایت.

اگر دوست دارید بیشتر در مورد داستان زندگی من بدانید کانال اینستاگرامم را ببینید.

     چون وب سایت دیده نمی شد، بعداً دستورهای غذایی رو هم بهش اضافه کردم. بعد از چند ماه دیدم که یکی از مطالب سایتم دیده میشود و بازدید پیدا کردم و بعد مطالب دیگری هم دیده شد. اینجا بود که یکسری محصول به سایتم اضافه کردم. با راهنمایی یکی از دوستانم عضو فروشندگان یکی از سایت های بازاریابی شبکه ای شدم و محصولاتش رو برای فروش در سایتم گذاشتم که بعضی از این محصولات هم فروش پیدا کردند و زحمت ارسالشون رو پدرم کشید. بعداً با کمک یکی از دوستانم که اهل آستانه اشرفیه بود و کارش تجارت بادام‌زمینی بود، بادام‌زمینی رو هم به محصولات این سایت اضافه کردم و بعد از اون با بستن قرارداد همکاری در فروش با دیجی کالا یک سری از محصولات دیجی کالا رو هم به محصولات اضافه کردم. در واقع انتخاب محصولات برای فروش نه بر اساس میزان سود دهی که بر اساس امکان تامین هر محصول توسط دیگرانی بود که می توانستند در این کار به من کمک کنند و این خلاصه داستان خورده بازار هست.